راهنماي خريد سمعک

همواره افرادي که کم شنوايي دارند يا نزديکانشان درباره خريد سمعک، مراحل و نحوه خريد سمعک سوال مي کنند. براي آشنايي بيشتر مقاله زير را مطالعه بفرماييد

توجه: تهيه سمعک در کودکان وبزرگسالان کاملا متفاوت است.

 • نحوه تهيه سمعک براي بزرگسالان:

مرحله اول: جهت ارزيابي شنوايي و تعيين ميزان دقيق کم شنوايي و نوع کم شنوايي به کلينيک شنوايي و تجويز سمعک مراجعه نماييد. اگر شما نوار گوش داريد ديگر نيازي به اين مرحله نيست. اما اگر تست شنوايي شما قديمي است لازم است تست شنوايي مجدد انجام دهيد.

مرحله دوم: متخصص شنوايي شناسي طبق نوار گوش بيمار مشاوره کامل ئرباره کم شنوايي، انواع کم شنوايي و اثرات کم شنوايي بر زندگي فرد و سلامت بدني را شرح مي دهد. سپس انواع مدل هاي سمعک داخل گوشي، سمعک هاي پشت گوشي و نامرئي را براي بيمار توضيح مي دهد و در نهايت چندين گزينه را که براي بيمار امکان استفاده دارد معرفي مي کند. در بزرگسالان تعيين مدل سمعک را ميتوان  با مشاوره و آگاهي از نظرات بيمار و انتظارات ايشان از شکل سمعک، برند سمعک و ويژگي هاي سمعک انتخاب کرد اما تصميم نهايي در نهايت توسط متخصص شنوايي شناسي انجام مي شود

متخصص شنوايي طبق نوار گوش بيمار و طبق خواسته ها و نياز هاي بيمار و ميزان هزينه ايي که بيمار براي خريد سمعک در ذهن دارد، چندين مدل سمعک از برندهاي مختلف را معرفي مي کند که بيمار مي تواند طبق نظر خود و با مشورت متخصص شنوايي شناسي در نهايت يکي را انتخاب مي کند.

سمعک هاي توليد شده و موجود در بازار ايران در ۴ کشور دنيا توليد مي شوند:

 • سمعک هاي دانمارکي: سمعک اتيکن: سمعک ريساند، سمعک اينترتون، سمعک ويدکس
 • سمعک هاي آلماني: سمعک زيمنس سابق (سمعک سيگنيا)، سمعک هانساتون، سمعک اي ام، سمعک رکستون، سمعک اديوسرويس
 • سمعک هاي سوئيسي: سمعک برنافن، سمعک فوناک
 • سمعک هاي آمريکايي/کانادايي: سمعک استارکي، سمعک سونيک، سمعک بلتون، سمعک يونيترون

همچنين تمامي برندهاي سمعک که در بالا شرح داريم ۳ مدل سمعک توليد مي کنند:

 1. سمعک هاي آنالوگ و قديمي
 2. سمعک هاي ديجيتال
 3. سمعک هاي هوشمند/وايرلس دار

قيمت سمعک هم طبق رده سمعک تغيير مي کند:

 • قيمت سمعک هاي آنالوگ: زير ۲ ميليون
 • قيمت سمعک هاي ديجيتال: ۲ ميليون تا ۴ ميليون
 • قيمت سمعک هاي هوشمند: ۴ ميليون تا ۲۰ ميليون

لازم به ذکر است مدل سمعک در سمعک هاي ذکر شده با محدوديت مواجه هستيم:

 • سمعک هاي آنالوگ و قديمي: فقط مدل پشت گوشي بزرگ و داخل گوشي دارد
 • سمعک هاي ديجيتال: فقط مدل پشت گوشي، مدل داخل گوشي و مدل ريک دارد
 • سمعک هاي هوشمند/وايرلس دار: تمامي مدل هاي پشت گوشي، مدل داخل گوشي و مدل ريک،مدل نامرئي دارد.

همچنين لازم است بدانيد در سمعک هاي گفته شده در بالا تنها سمعک هوشمند قابليت اتصال به تلفن همراه دارد. در اين مدل هاي هوشمند شما مي توانيد با تلفن همراه خود سمعک را تنظيم کنيد و صداي آن را کم و زياد کنيد و حتي موسيقي گوش کنيد.

توجه: تمامي سمعک هاي توليد شده در دنيا در کشور عزيزمان موجود است. لذا اگر قسط خريد سمعک داريد بايد بدانيد که قيمت سمعک در ايران حدودا 30 درصد قيمت سمعک در کشورهاي ديگر است. براي مثال اگر سمعکي در ايران قيمتش 5 ميليون باشد، اين سمعک در کشور آلمان با قيمت 17 ميليون توامان عرضه مي شود و دليل آن واردات سمعک با ارز دولتي است.

بعد از تمامي توضيحاتي که در بالا گفته شود در نهايت يک مدل خاص از برند خاص انتخاب مي شود و با قالب گيري لز گوش بيمار سمعک جهت ساخت به لابراتوار ارسال مي شود.

توجه: ارسال سمعک و قالب گيري تنها با ارائه بيعانه اوليه انجام مي شود.

بعد از ۳ الي ۷ روز سمعک اماده مي شود و با هماهنگي بعمل آمده بيمار به مطب مراجعه مي کند و به وسيله سيستم هاي کامپيوتري سمعک بر روي گوش بيمار تنظيم مي شود.

در اين مرحله بيمار حس شيرين شنيدن دوباره را تجربه مي کند.

لازم است چندين نکته مهم را مد نظر قرار دهيد:

 1. شما مي توانيد ۷ روز سمعک را تست کنيد و اگر راضي نيوديد آن را عودت دهيد و اکثر هزينه خود را دريافت کنيد.
 2. شما مي توانيد از بيمه سمعک استفاده کنيد. بيشتر بيمه هاي موجود بخشي تا تمام هزينه سمعک را به بيماران پرداخت مي کنند.
 3. لازم است مدتي از سمعک استفاده کنيد تا مغز شما به صداي جديد عادت کند. ازاينرو بايد کمي صبور باشيد.
 4. تمامي سمعک ها ۲ سال گارانتي دارند بجز موارد شکستگي و آب خوردن سمعک
 5. در کلينيک نجوا شما مي توانيد به صورت اقساط بدون بهره سمعک تهيه کنيد.

 

 

 • نحوه تهيه سمعک براي نوزادان و کودکان:

تجويز سمعک در کودکان کاملا متفاوت است و والدين کودک هيچ نقشي در تعيين مدل سمعک و برند سمعک ندارند و فقط  طبق نظر متخصص شنوايي شناسي مي توانند از بين محدوده قيمتي که متخصص شنوايي تعيين مي کنند يک قيمت را تعيين کنند. مثلا متخصص شنوايي بيان مي کند سمعک هايي که در نظر گرفته ام از قيمت ۸ الي ۱۰ ميليون موجود است که در اين مرحله والدين مي توانند مثلا بگويند سمعک ۹ ميليوني مد نظر ماست.

 

در مرحله اول بايد تست شنوايي نوزاد/ کودک انجام شود. در اين مرحله کودک در خواب تست مي شود و ميزان دقيق کم شنوايي وي اندازه گيري مي شود. در اين مرحله به وسيله تست هاي شنوايي حلزون گوش (تست oae)، تست بررسي عملکرد عصب گوش (تست ABR) و تست ASSR ميزان دقيق کم شنوايي کودک اندازه گيري مي شود.

خرید سمعک1

در کودکان برخلاف بزرگسالان والدين در تعيين مدل سمعک (سمعک پشت گوشي، سمعک داخل گوشي، سمعک نامرئي، سمعک ريک) دخالتي خواهند داشت. زيرا نوزادان تنها بايد از سمعک پشت گوشي استفاده کنند.

متخصص شنوايي شناسي طبق ميزان کم شنوايي کودک و ساير شرايط پزشکي کودک مدل دقيق سمعک تعيين مي شود و در نهايت از گوش کودک قالب گيري بعمل مي آيد. در قالب گيري لازم است يک قالب عمقي خوب از گوش کودک گرفته شود تا سمعک را بتوان به طور دقيق بر روي گوش کودک قرار داد. گوش کودکان چون بسيار نرم و کوچک است براحتي با قرار دادن سمعک خم مي شود اما با قالب گيري خوب و ايجاد يک کانال عمقي در قالب سمعک مي توان از اين پيامد جلوگيري کرد.

وقتي قالب و سمعک کودک آماده شد توسط سيستم ارزيابي گوش واقعي و تنظيم هاي دقيق کامپيوتري سمعک طبق نوار گوش بدست آمده تنظيم مي شود. حال کودک به مدت ۱ ماه از سمعک استفاده مي کند و سپس جهت ارزيابي ثانويه و افزايش قدرت سمعک بايد به کلينيک مراجعه کند. در اين مرحله قدرت سمعک را افزايش مي دهيم و بلافاصله تست با سمعک انجام مي شود.

در تست با سمعک ميخواهيم بدانيم کودک با سمعک چقدر مي شنود. اين تست بسيار کاربردي و دقيق است و کلينيک نجوا به عنوان پيشگام ارزيابي شنوايي و نوزادان تمامي تجهيزات متناسب با کودکان را دارا مي باشد.

حال بعد از اين مرحله هر ۳ ماه يک بار کودک جهت ارزيابي تست هاي بدون سمعک و با سمعک و قالب گيري لازم است به کلينيک مراجعه کند. والدني عزير لازم است طبق الگوي زير جهت انجام ارزيابي هاي گفته شده مراجعه کنند:

 1. از بدو تولد تا ۲ سالگي: هر ۳ ماه يکبار
 2. از ۲ سالگي تا ۵ سالگي: هر ۶ ماه يکبار
 3. از ۵ سالگي به بعد: هر سال يکبار

 

هميشه بيماران عزيزي که با ما از طريق ايميل يا تلگرام در ارتباط هستند بيان مي کنند چرا سمعک به صورت خريد اينترنتي عرضه نمي شود؟

خرید سمعک 3

خرید اینترنتی سمعک:

سمعک وسیله ایی پزشکی است و نباید بیمار صرفا به چشم کالایی قیمتی به آن نگاه کند و باید بحث سلامت شنوایی خود ا در نظر بگیرد.

در کشورهای اروپایی و آمریکایی فروشسگاه سمعک وجود دارد و علت آن سیستم پزشکی خاص کشورهای جهان اول است. اما در ایران بسیاری از هموطنان که به کلینیک ها مراجعه می کنند حتی واژه سمعک را نشنیده اند و نحوه استفاده آن برایشان بسیار جای سوال دارد.

ازاینرو لازم است موارد بسیار زیادی درباره مزایا و معایب  خرید سمعک به صورت اینترنتی  مد نظر داشته باشند:

مزایای خرید اینترنتی سمعک:

 • خرید اینترنتی سمعک سبب می شود بیمار بدون طی مسافت وسیله مورد نیاز خود را سفارش دهد. ازاینرو تنها مزیت آن ذخیره زمان است.

خرید سمعک

معایب خرید اینترنتی سمعک:

 • اولین عیب خرید اینترنتی وسایل پزشکی عدم اعتبار و بحث تقلبی و دست دوم بودن آنها است. زیرا شما اصلا نمی دانید با چه کسی ارتباط دارید و ایا اصلا کسی که با ان در ارتباط هستید وجود خارجی دارد یا نه؟
 • دومین عیب خرید اینترنتی سمعک بحث تنظیم سمعک و کارت گارانتی سمعک است. زمانی که شما به کلینیک های شنوایی و سمعک مراجعه می کنید سمعک متناسب با افت شنوایی شما تنظیم می شود وقتی کاملا رضایت از سمعک حاصل شود در نهایت سمعک به شما تحویل داده می شود. اما در خرید اینترنتی سمعک خام و بدون مصرف به شما تحویل داده می شود و کارایی ندارد. همچنین ارزش سمعک به کارت گارانتی آن است در غیر این صورت اگر سمعک خراب شود و برای تعمیر فرستاده شود به کارت گارانتی نیاز دارد در غیر این صورت هزینه تعمیرات بسیار بالایی متحمل می شوید.
 • سومین عیب خرید سمعک های اینترنتی مربوط به محدودیت انتخاب مدل های سمعک است. در خرید اینترنتی شما تنها می توانید از سمعک های پشت گوشی استفاده کنید. اما در هنگام خرید اگر در مطب حظور یابید می توانید تمام مدل های سمعک های نامرئی/ سمعک های داخل گوشی/ سمعک ریک و سمعک پشت گوشی انتخاب کنید و هیچ محدودیتی ندراد.
 • چهارمین عیب خرید سمعک های اینترنتی پرداخت نقدی و لحظه ایی هزینه سمعک است در حالیکه اصلا سمعک را ندیده اید که این حالت کلاهبرداری های فضای مجازی را بشدت افزایش داده است.
 • پنجمین عیب خرید سمعک های اینترنتی عدم وجود مشاوره و راهنمایی دقیق پزشک است. زیرا در مقابل شما پزشک وجود ندارد که تمام جوانب را به شما آموزش دهد و حتی از نحوه استفاده از سمعک محروم می شوید که عدم مشاوره صحیح می تواند بشدت بر روی خرابی ناخواسته سمعک توسط بیمار و حتی اطرافیان سمعک اثر گذار باشد.
 • عیب آخر خرید سمعک های اینترنتی عدم پیگیری مطالبات و خواسته های بیماران است برای مثال اگر سمعک گم شود یا قطعه از آن خراب شود از چه طریقی پیگیر کار سمعک خود می شوید و به کجا مراجعه می کنید؟ بیماران ما همواره با ما ارتباط دو طرفه دارند.

 

هموراه در دنیای مجازی امروزه ما سعی می کنیم که اسانترین و بهترین حالت را دنبال کنیم اما باید به یاد داشته باشیم که بحث پزشکی و سلامت بخصوص سلامت گوش امر بسیار مهمی است.

 

موضوع مهمي که براي بيشتر بيماران اهميت دارد بحث بيمه است. براي بسياري از بيماران هزينه سمعک به نسبت بالا است و ازاينرو بيمه هاي موجود در کشور بخشي از هزينه آن را تقبل مي کنند.

بيمه هاي پوشش دهنده سمعک:

چه بیمه هایی هزینه خرید سمعک را تحت پوشش می دهند؟

در سالهای گذشته با حمایت بخش دولتی و تلاش های انجمن شنوایی شناسان کشور مقداری از هزینه سمعک توسط بیمه پرداخت می شود که مقدار این هزینه برای سمعک یک گوشی و دوگوشی در بیمه های مختلف متفاوت است.

در ادامه به معرفی بیمه های که هزینه سمعک را تحت پوشش قرار می دهند خواهیم پرداخت.

 • بیمه تامین اجتماعی: این بیمه از سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه خدمات درمانی کارکنان دولت: بیمه خدمات درمانی کارکنان دولت برای سمعک مبلغ 860 هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح: بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح برای سمعک یک گوشی ۱ میلیون تومان و برای دو گوش مبلغ ۱ میلون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه سلامت: بیمه سلامت برای سمعک مبلغ ۸۸۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه شرکت نفت: بیمه شرکت نفت برای سمعک مبلغ ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه نظام آسایش: بیمه نظام آسایش برای سمعک بسته به نوع قرارداد حدودا ۲۵۰ الی ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه صدا و سیما: بیمه صدا و سیما برای سمعک یک گوشی مبلغ ۹۰۰ هزار تومان و برای سمعک دو گوشی ۱ میلون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.سمعک استخوانی
 • بیمه هواپیمایی: بیمه هواپیمایی برای سمعک حداقل ۲۵۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه شهرداری: بیمه شهرداری برای سمعک یک گوشی مبلغ ۹۰۰ هزار تومان و برای سمعک دو گوشی ۱ میلون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه میهن: بیمه میهن برای سمعک ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه آتیه سازان حافظ: بسته به نوع بیمه متغیر است باید از بیمه خود سوال نمایید.
 • بیمه آسیا: بیمه آسیا برای سمعک ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه پارسیان: بیمه پارسیان برای سمعک ۷۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه البرز: بیمه البرز برای سمعک ۷۰۰ هزار تومان پرداخت می کند.
 • بیمه ایران: بیمه ایران برای سمعک بسته به نوع قرارداد ۶۰۰ هزار تومان الی ۲ میلیون تومان پرداخت می کند.
 • بیمه بانک ملی: بیمه بانک ملی برای سمعک ۱ میلیون و نیم الی ۲ میلیون تومان پرداخت می کند.
 • بیمه بانک سپه: بیمه بانک تجارت تا سقف ۵ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت مي کند.
 • بیمه بانک کشاورزی: بیمه بانک کشاورزی تا سقف ۵ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت مي کند.
 • بیمه بانک تجارت: بیمه بانک تجارت تا سقف ۵ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت مي کند.
 • بیمه بانک ملت: بیمه بانک تجارت تا سقف ۵ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت مي کند.
 • بیمه بانک صادرات: بیمه بانک صادرات تا سقف ۵ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت مي کند.
 • بيمه ما: بيمه ما تا سقف 50 هزار تومان پرداخت مي کند.

خرید سمعک3

 

متخصص شنوایی براساس نوع و میزان کم شنوایی به شما مشاوره لازم در مورد موارد زیر را می دهد:

 • لزوم استفاده از سمعک
 • انواع مختلف سمعک های داخل گوشی ، پشت گوشی ، پشت گوشی ریک و نامرئی
 • انواع سمعک های آنالوگ ، دیجیتال ، هوشمند و وایرلس
 • فناوری ها و قابلیت های سمعک
 • سمعک هاي توليد شده و موجود در بازار ايران در ۴ کشور دنيا توليد مي شوند:

سمعک هاي دانمارکي: سمعک اتيکن: سمعک ريساند، سمعک اينترتون، سمعک ويدکس

سمعک هاي آلماني: سمعک زيمنس سابق (سمعک سيگنيا)، سمعک هانساتون، سمعک اي ام، سمعک رکستون، سمعک

سمعک هاي سوئيسي: سمعک برنافن، سمعک فوناک

سمعک هاي آمريکايي/کانادايي: سمعک استارکي، سمعک سونيک، سمعک بلتون، سمعک يونيترون

 • همچنين تمامي برندهاي سمعک که در بالا شرح داريم ۳ مدل سمعک توليد مي کنند:

سمعک هاي آنالوگ و قديمي

سمعک هاي ديجيتال

سمعک هاي هوشمند/وايرلس دار

 • قيمت سمعک هم طبق رده سمعک تغيير مي کند:

قيمت سمعک هاي آنالوگ: زير ۲ ميليون

قيمت سمعک هاي ديجيتال: ۲ ميليون تا ۴ ميليون

قيمت سمعک هاي هوشمند: ۴ ميليون تا ۲۰ ميليون

***مدل سمعک در سمعک هاي ذکر شده با محدوديت مواجه هستيم:

سمعک هاي آنالوگ و قديمي: فقط مدل پشت گوشي بزرگ و داخل گوشي دارد

سمعک هاي ديجيتال: فقط مدل پشت گوشي، مدل داخل گوشي و مدل ريک دارد

سمعک هاي هوشمند/وايرلس دار: تمامي مدل هاي پشت گوشي، مدل داخل گوشي و مدل ريک،مدل نامرئي دارد.

همچنين لازم است بدانيد در سمعک هاي گفته شده در بالا تنها سمعک هوشمند قابليت اتصال به تلفن همراه دارد. در اين مدل هاي هوشمند شما مي توانيد با تلفن همراه خود سمعک را تنظيم کنيد و صداي آن را کم و زياد کنيد و حتي موسيقي گوش کنيد.

توجه: تمامي سمعک هاي توليد شده در دنيا در کشور عزيزمان موجود است. لذا اگر قسط خريد سمعک داريد بايد بدانيد که قيمت سمعک در ايران حدودا 30 درصد قيمت سمعک در کشورهاي ديگر است. براي مثال اگر سمعکي در ايران قيمتش 5 ميليون باشد، اين سمعک در کشور آلمان با قيمت 17 ميليون تومان عرضه مي شود و دليل آن واردات سمعک با ارز دولتي است.

و همچنین با در نظر گرفتن سبک زندگی ، محیط کار و انتظار شما از سمعک تان چند نوع سمعک مختلف به شما معرفی می کند. نظر شما در انتخاب سمعک دخیل است اما تصمیم نهایی باید توسط متخصص شنوایی گرفته می شود.

بعد از تمامي توضيحاتي که در بالا گفته شود در نهايت يک مدل خاص از برند خاص انتخاب مي شود و با قالب گيري از گوش شما سمعک جهت ساخت به لابراتوار ارسال مي شود.

 

توجه: ارسال سمعک و قالب گيري تنها با ارائه بيعانه اوليه انجام مي شود.

بعد از ۳ الي ۷ روز سمعک اماده مي شود و با هماهنگي به عمل آمده شما به مطب مراجعه مي کند و به وسيله سيستم هاي کامپيوتري سمعک بر روي گوش شما تنظيم مي شود.

در این مرحله شما باید هزینه کامل سمعک را بپردازید. شما باید بدانید که بیمه ها مقداری از هزینه سمعک را پرداخت می کنند. شما می توانید با کلینیک تماس بگیرید و از مبلغی که بیمه تان برای خرید سمعک می پردازد مطلع شوید. در کلینیک شنوایی و سمعک نجوا شما می توانید هزینه سمعک را به صورت اقساط پرداخت کنید.

از این پس تجربه ی شما از شنیدن متفاوت خواهد بود و مدتی طول خواهد کشید تا شما به این وضعیت جدید عادت کنید.

لازم است چندين نکته مهم را مد نظر قرار دهيد:

شما مي توانيد ۷ روز سمعک را تست کنيد و اگر راضي نيوديد آن را عودت دهيد و اکثر هزينه خود را دريافت کنيد.

شما مي توانيد از بيمه سمعک استفاده کنيد. بيشتر بيمه هاي موجود بخشي تا تمام هزينه سمعک را به شما پرداخت مي کنند.

لازم است مدتي از سمعک استفاده کنيد تا مغز شما به صداي جديد عادت کند. ازاين رو بايد کمي صبور باشيد.

تمامي سمعک ها ۲ سال گارانتي دارند به جز موارد شکستگي و آب خوردن سمعک

در کلينيک نجوا شما مي توانيد به صورت اقساط بدون بهره سمعک تهيه کنيد.

تجویز سمعک در کودکان با بزرگسالان متفاوت است.

در کودکان و نوزدان با انجام آزمون های OAE ، ABR ،ASSR که در حین خواب انجام می شود محدوده ی شنوایی و میزان کم شنوایی اندازه گیری می شود اما توصیه می شود آزمون های رفتاری از کودک گرفته شود تا از میزان دقیق کم شنوایی مشخص شود و سمعک را بر اساس آن تجویز کرد. متخصص شنوایی آزمون های رفتاری را انجام می دهد.

با چه هزینه ای میتوان سمعک خرید

پس از این مرحله و مشخص شدن میزان کم شنوایی ، متخصص شنوایی سمعک های مناسب را به والدین کودک معرفی می کند. برای کودکان والدین فقط می توانند محدوده قیمتی سمعک را مشخص کنند و انتخاب نوع سمعک اختصاصا به عهده متخصص شنوایی است.

کودکان و نوزادان چون در سن رشد هستند طول و اندازه لاله و کانال گوش به سرعت تغییر می کند پس سمعک های داخل گوشی برای آن ها مناسب نیست و همچنین چون ممکن است با سمعک خود بازی کنند ، آن را پرت کنند یا گم کنند برای کودکان و نوزادان سمعک داخل گوشی تجویز نمی شود و فقط می توانند از سمعک پشت گوشی استفاده کنند.

پس از انتخاب نوع سمعک متخصص شنوایی از گوش کودک شما یک قالب اولیه می گیرد و جهت ساخت قالب سمعک به شرکت ارسال می کند.

در این مرحله شما باید بیعانه ای برای خرید سمعک پرداخت کنید.

پس از 3 تا 7 روز سمعک و قالب سمعک کودک شما آماده می شود و شما با هماهنگی ، مجددا به کلینیک مراجعه می کنید و متخصص شنوایی سمعک را روی گوش کودک با کامپیوتر تنطیم می کند.

کودک شما به مدت 1 ماه از سمعک استفاده می کند و پس از آن برای تنظیم مجدد به کلینیک مراجعه می کند و سمعک مجددا ارزیابی می شود. در این جلسه از کودک تست با سمعک گرفته می شود و در صورت نیاز سمعک مجدد تنظیم می شود. در تست با سمعک وضعیت شنوایی کودک را با سمعک بررسی می کنیم در واقع نتایج این تست به ما نشان می  دهد که سمعک تا چه حد به بهبود وضعیت شنوایی کودک کمک کرده است.

پس از آن از والدین کودک خواسته می شود که تا 2 سال اول هر 3 ماه یک بار به کلینیک مراجعه کنند و وضعیت سمعک و شنوایی کودک را بررسی کنند.

پس از آن تا 5 سالگی باید هر 6 ماه برای تست مجدد مراجعه کنند و درنهایت پس از 5 سال هر یک سال یک بار نیاز است تا برای بررسی وضعیت کودک و سمعک به کلینیک مراجعه کنند.

براي تمامي بيماران مشاوره در فضايي آرام و کاملا ويژه (VIP) انجام مي شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonبا سمعک مطهری تماس بگیرید