سمعک ضدآب

سمعک ضدآب

سمعک ضدآب

شاید تا به حال برای تان پیش آمده باشد که فراموش کنید موقع حمام سمعک خود را بردارید یا به طور ناگهانی گرفتار باران شده باشید و سمعک شما آسیب دیده باشد. سمعک هم مثل دیگر وسایل الکترونیکی به آب حساس است. آب به اجزای الکترونیکی درون سمعک آسیب جدی وارد می کند. اگر شما طرفدار ورزش های آبی هستید، زیاد عرق می کنید یا در محیط های بارانی زندگی می کنید پس شما نیاز به سمعکی دارید که ضدآب باشد. اما آیا سمعک های ضد آب در دسترس هستند؟ و آیا واقعا ضد آب هستند ؟

سمعک ضدآب

سمعک ضدآب و مقاوم در برابر آب:

در سال 2013 زیمنس یک مدل سمعک که برای سبک زندگی سخت تر مناسب بود تولید کرد. اکواریس یک سمعک کاملا ضد آب ست که متاسفانه تولید این نوع سمعک دیگر متوقف شده است.

 

در حال حاضر هیچ سمعکی وجود ندارد که بتوانید در هنگام تماس مداوم با آب ، آن را بر روی گوش تان قرار دهید. با این حال امروزه بسیاری از شرکت ها سمعک هایی را تولید می کنند و ادعا می کنند که کاملا ضد آب هستند اما اکثر آن ها مقاوم در برابر آب هستند و البته همین هم برای کاربران سمعک بسیار مناسب است.

برای ساخت این سمعک ها از تکنولوژی نانو استفاده می شود. این لایه محافظ قسمت های مهم درون سمعک را می پوشاند و باعث می شود تا در تماس کوتاه مدت و گاه به گاه با رطوبت سمعک آسیب نبیند.

حتی اگر سمعک های شما مقاوم در برابر آب هستند، شما هنوز باید مراقبت های لازم را انجام دهید:

  • شنا کردن یا دوش گرفتن با سمعک ها بسیار به سمعک شما آسیب می زند.
  • از روکش های عرق گیر یا دستگاه رطوبت گیر استفاده کنید. روکش های پارچه ای می توانند سمعک شما را هنگام عرق کردن در فعالیت ورزشی یا کار محافظت کنند. شما می توانید برای از بین بردن رطوبت سمعک تان از دستگاه های رطوبت گیر ساده مثل یک بسته حاوی مواد جاذب رطوبت یا دستگاه های پیشرفته تر فن دار استفاده کنید.

 

  • همیشه بعد از اینکه سمعک ها را از روی گوشتان برداشتید، با یک دستمال خشک و تمیز یا با یک بورس مخصوص سمعک هرگونه گرد و غبار ، جرم گوش و رطوبت را از بین ببرید.
  • سمعک خود را در حمام و محیط های مرطوب قرار ندهید.
  • در های باتری را در شب باز بگذارید ، این کار باعث می شود جریان هوا افزایش یابد و رطوبت به دام افتاده در محفظه تبخیر شده و از بین برود. ( در طولانی مدت به ماندگاری باتری نیز کمک می کند. )

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *